PARAFIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

BUKOWNO

Ogłoszenia duszpasterskie

 

30 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                24 października 2021 r.

 

1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata.

3. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszam codziennie na Różaniec o1630, dzieci w środę a młodzież we czwartek. Warto zadać sobie pytanie: ile razy w tym miesiącu modliłem się na różańcu? Albo czy np. udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy różańcowej?

4. Nadchodzący miesiąc listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunki otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża i wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

5. Serdecznie dziękuję za ofiary złożone w minioną niedzielę na tacę, które przeznaczone są na nowe ogrzewanie w kościele. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

6. Dziękuję też za ofiary złożone do skarbonki na kwiaty i środki czystości oraz na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni.

7. Zmiana numeru telefonu Parafii: Ze względów praktycznych np. ze wzglęu na fakt dostępności nawet podczas nieobecności Proboszcza na parafii zostaje zmieniony numer telefonu na mobilny, żeby nawet wtedy można było się skontaktować np. w sprawie pogrzebu - zostaje zmieniony numer telefonu ze stacjonarnego na mobilny (czyli komórkowy). Nowy numer to 518 236 152. Stary numer będzie jeszcze funkcjonował do końca miesiąca listopada.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. Intencje Mszy świętych:

 


 

Przypominam, że od dnia 20 czerwca br. dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane jest zniesiona jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywała w związku z pandemią Covid-19.

 


 

PARAFIA   p.w. św. JANA CHRZCICIELA,  ul. SŁAWKOWSKA 281,   32-332 BUKOWNO

www.janbukowno.pl     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    Nowy numer telefonu to: 518 236 152

 Konto parafialne mBank: 80 1140 2004 0000 3702 8071 4155