PARAFIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

BUKOWNO

PARAFIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

BUKOWNO

Ogłoszenia duszpasterskie

19 maja 2024 r.

 

  ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.

2.  Jutro zwrócimy się w sposób szczególny do Maryi jako Matki wszystkich wierzących – czyli Matki Kościoła. W Jej święto poświęcone temu tytułowi, który uroczyście potwierdził papież Święty Paweł VI na zakończenie trzeciej sesji Soboru Watykańskiego II w listopadzie 1964 roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy o godz. 700. Natomiast w piątek 24 maja przypada wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych i jest to dzień szczególnej modlitwy za Kościół w Chinach.

3. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie szczególnie o naszych duszpasterzach, których spotkaliśmy w naszym życiu: którzy nas ochrzcili, przygotowali i udzielili I Komunię, przygotowali do Bierzmowania, udzielili ślubu, ochrzcili dzieci, pochowali Rodziców.

4.  W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Najświętszej Trójcy, dzieci z klas IV obchodzić będą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Dzisiaj po Mszy o godz. 1100 spotkanie dla rodziców tych dzieci które w przyszłą niedziele obchodzić będą swoją rocznicę. Tego dnia kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

5. Od jutra w kalendarzu liturgicznym rozpoczyna się okres zwykły. W liturgii obowiązuje kolor zielony.

6. W przyszłą niedzielę przypada święto naszych Mam. W tym dniu będziemy się modlić za nasze kochane mamy o wszelkie Boże błogosławieństwo dla nich a dla tych, które już odeszły do Pana o chwałę nieba...

7. Natomiast w kolejny czwartek, 30 maja, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W celu przygotowania jej obchodów, zwłaszcza procesji do czterech ołtarzy proszę o ich przygotowanie w tym roku w kierunku Sławkowa. W parafii są gotowe stelaże i banery do budowy ołtarzy. Proszę o ich zabranie - to ułatwi budowę ołtarzy.

8. Życzenia zdrowia i obfitości Bożych darów i łask przekazujemy Solenizantom i Jubilatom tygodnia. Zmarłych polecamy dobroci i miłosierdziu Boga samego.

9. Intencje Mszy świętych:

 

 


 

PARAFIA   p.w. św. JANA CHRZCICIELA,  ul. SŁAWKOWSKA 281,   32-332 BUKOWNO

www.janbukowno.pl     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    tel.: 518 236 152

 Konto parafialne mBank: 80 1140 2004 0000 3702 8071 4155