PARAFIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

BUKOWNO

PARAFIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

BUKOWNO

Ogłoszenia duszpasterskie

 

6 NIEDZIELA WIELKANOCY                                                                              22 maja 2022 r.

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.

2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych Mamach. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 1700. Będziemy modlić się za wszystkie Mamy, żeby żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

5. W piątek, 27 maja rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W najbliższą niedzielę 29 czerwca przypada liturgiczna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Za dwa tygodnie, 5 czerwca, w niedzielę, na Mszy o godz.1100, będą obchodziły rocznicę I Komunii Świętej Dzieci, które w ubiegłym roku po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa w Komunii Świętej.

8. Dziękuję za ofiary złożone do puszki na kwiaty i środki czystości w minionym tygodniu oraz na nowe ogrzewanie w kościele w minioną niedzielę.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.

10. Intencje Mszy świętych:

 


 

PARAFIA   p.w. św. JANA CHRZCICIELA,  ul. SŁAWKOWSKA 281,   32-332 BUKOWNO

www.janbukowno.pl     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    tel.: 518 236 152

 Konto parafialne mBank: 80 1140 2004 0000 3702 8071 4155