PARAFIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

BUKOWNO

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1 NIEDZIELA ADWENTU                                                28 listopada 2021 r.

 

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część adwentu (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz. 1700 (oprócz poniedziałku o godz. 800). Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

4. Możemy także wesprzeć potrzebujących poprzez zakup świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ta świeca już na stałe wpisuje się w tradycje przeżywania świąt Narodzenia Pańskiego. Mała w cenie 7 zł a duża 18 zł. Do nabycia w zakrystii. Można też zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny.

5. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1630 i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o  godz. 1700; Od godz. 1630 okazja do spowiedzi świętej.

- w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz. 1700.

6. W sobotę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.

7. Najbliższa niedziela, 5 grudnia, będzie 2. niedzielą Adwentu. To także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary na pomoc składamy do puszki. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja po każdej Mszy Świętej.

8. Po Mszy o godz. 1130 zostaną poświęcone  medaliki, które rodzice nałożą dzieciom .

9. Bóg zapłać za ofiary złożone do skarbonki na kwiaty i środki czystości oraz na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11. Intencje Mszy świętych:

 


 

Przypominam, że od dnia 20 czerwca br. dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej oraz w święta nakazane jest zniesiona jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywała w związku z pandemią Covid-19.

 


 

PARAFIA   p.w. św. JANA CHRZCICIELA,  ul. SŁAWKOWSKA 281,   32-332 BUKOWNO

www.janbukowno.pl     Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    Nowy numer telefonu to: 518 236 152

 Konto parafialne mBank: 80 1140 2004 0000 3702 8071 4155